Gwintowane zawieszenie

Samochody tuningować można na wiele sposobów. Do tego celu wykorzystuje się między innymi zawieszenia gwintowane. Co to takiego? Najprościej opisać można je jako rodzaj zawieszenia umożliwiający obniżenie zawieszenia z opcją zmiany wysokości w dowolnym momencie, usztywnienie pojazdu i lepsze spasowanie kół z karoserią. Do głównych zalet tego rozwiązanie zalicza się prostą budowę, a także łatwość regulacji. Zawieszenie gwintowane składa się bowiem z 4 zestawów resorujących, które tworzy sprężyna oraz znajdujący się w jej środku amortyzator. Od standardowej wersji odróżnia go obecność gwintu na zewnętrznej obudowie amortyzatora. W skład takiego kompletu wchodzą także talerze i nakrętki służące do przesuwania sprężyny wzdłuż jej osi, co ma na celu obniżyć pojazd. Do regulacji służy natomiast klucz.

Zawieszenie gwintowane – co warto wiedzieć na jego temat?

W jaki sposób przebiega zmiana wysokości auta? Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Po obniżeniu samochodu do odpowiedniej wysokości ustawia się nakrętkę, a następnie kontruje ją przy pomocy drugiej. Na koniec zakłada się koło. Montując zawieszenie gwintowane, warto rozważyć zainstalowanie rozpórek. W czasie szybkiej, dynamicznej jazdy twarde zawieszenie może się przyczyniać do powstawania naprężeń karoserii. Mimo że pojazd może wydawać się sztywny, istnieje prawdopodobieństwo, że jego konstrukcja się wygina. Usztywniając wyłącznie dolne części samochodu, a górne pozostawiając bez zmian, może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń. Aby temu zapobiec, zaleca się montaż rozpórek górnych łączących ze sobą kielichy oraz rozpórek dolnych, które gwarantują dodatkowe usztywnienie nadwozia. Dostępne są również amortyzatory z regulacją, które pozwolą nam dopasować odpowiednio zawieszenie do siebie, i do swoich czterech kółek.

Najwyższej jakości gwintowane zawieszenia

Szukając wysokiej jakości zawieszenia gwintowanego, bądź amortyzatorów z regulacją warto nieco bliżej zapoznać się z naszym asortymentem. Wśród rozwiązań na naszej stronie nie brakuje zawieszeń z opcją regulacji wysokości, wsklepie lowride.pl można znaleźć kompletne zestawy renomowanych marek w różnych zakresach cenowych, dzięki czemu każdy znajdzie optymalne rozwiązanie. Wśród zawieszeń, które sprzedajemy, znajdują się takie firmy jak: Sport Suspensions, Coilover kit, TA-Technix, MTS Technik, KW Coilovers, AP Sportfahrwerke czy BC Racing. Gwarantujemy, że sprostają one oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników tuningu.

Wyświetlanie 1–9 z 132 wyników